Copa Libertadores: River Plate blisko finału

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Copa Libertadores 2015 argentyńskie River Plate zwyciężyło paragwajski Club Guaraní 2:0.

Bohaterem spotkania był pozyskany tego lata z Colón Santa Fe, 22-letni Lucas Alario, który asystował przy obu golach. Pierwszą bramkę po dograniu z rzutu rożnego, wprowadzonego na początku drugiej części gry Gonzalo Martíneza i strąceniu piłki przez Alario pewnym strzałem zdobył Gabriel Mercado. W 73 minucie Urugwajczyk Rodrigo Mora popisał się fantastycznym lobem i ustalił wynik meczu na 2:0 dla gospodarzy. Na pięć minut przed końcem spotkania, bohatera „Milionerów”, Lucasa Alario, zmienił Javier Saviola, dla którego był to pierwszy od 14 lat występ dla La Banda w Copa Libertadores.

RIVER PLATE – GUARANÍ 2:0
1:0 Gabriel Mercado 60′
2:0, Rodrigo Mora 73′

RIVER PLATE:
Marcelo Barovero – Gabriel Mercado, Jonathan Maidana, Ramiro Funes Mori, Leonel Vangioni – Carlos Sánchez, Matías Kranevitter, Leonardo Ponzio (86′ Camilo Mayada), Luis González (46′ Gonzalo Martínez); Rodrigo Mora, Lucas Alario (85′ Javier Saviola).
trener: Marcelo Gallardo.

GUARANÍ:
Alfredo Aguilar – Juan Patiño (77′ Federico Fernández), Luis Cabral, Rubén Maldonado – Luis de la Cruz, Tomás Bartomeus; Jorge Mendoza, Marcelo Palau, Juan Aguilar (67′ Alberto Contreras)-  Julián Benítez, Federico Santander.
trener: Fernando Jubero.

Rewanż którego stawką będzie finał Copa Libertadores 2015, rozegrany zostanie już za tydzień w stolicy Paragwaju.