500+ jest passé, w Cordobie moda na 90+. Ramos byłby dumny…

Cordoba
(Fot. En.wikipedia.org)

Podczas gdy cały świat zachwyca się – słusznie – wyczynami Sergio Ramosa, w Hiszpanii jest drużyna, która idzie w ślady kapitana „Królewskich”. Cordoba uwielbia mecze rozstrzygające się w ostatnich minutach, a biorąc pod uwagę cztery ostatnie spotkania, można powiedzieć, że najważniejsze wydarzenia mają miejsce w doliczonym czasie gry! „Los Califas” są gwarantem emocji.

Wspomniane cztery ostatnie mecze kończyły się bramkami zdobywanymi po upływie regulaminowego czasu gry. Dwukrotnie Cordoba skorzystała z tego faktu – najpierw w 27. kolejce, gdy Alejandro Alfaro strzelił jedynego gola meczu z Alcorconem, a w ostatni weekend Sasa Marković zapewnił triumf nad Zaragozą. Żeby nie było tak kolorowo, swoje robili również ich rywale. Tak jak w przypadku spotkania z Gimnastikiem Tarragaona, gdy Barreiro zabrał im punkt w ostatnich sekundach spotkania. Nieco mniejszą wagę miało trafienie Jasona z Levante, bo „tylko” przypieczętowało zwycięstwo ekipy z Walencji nad Andaluzyjczykami.

Zresztą pełna lista bramek, które wpadały po 80. minucie w meczach Cordoby w obecnych rozgrywkach Segunda Division, jest doprawdy imponująca:

29. kolejka: Cordoba–Zaragoza 2:1 – ostatni gol w 94. minucie Sasy Markovicia (Cordoba)
28. kolejka: Gimnastic–Cordoba 2:1 – ostatni gol w 95. minucie Barreiro (Nastic)
27. kolejka: Cordoba–Alcorcon 1:0 – ostatni gol w 93. minucie Alejandro Alfaro
26. kolejka: Levante–Cordoba 3:1 – ostatni gol w 91. minucie Jasona (Levante)
25. kolejka: Cordoba–Huesca 0:2 – ostatni gol w 87. minucie Alvaro Vadillo (Huesca)
22. kolejka: Tenerife–Cordoba 2:0 – ostatni gol w 81. minucie Perdomo
19. kolejka: Real Oviedo–Cordoba 1:2 – ostatni gol w 89. minucie Linares (Oviedo)
18. kolejka: Cordoba–Cadiz 1:3 – dwa gole dla Cadiz w 83 i 88 minucie – Ortuno i Garcia
17. kolejka: Reus–Cordoba 1:2 – ostatni gol w 84. minucie Babic (Reus)
16. kolejka: Cordoba–Getafe 1:3 – dwa gole – w 83. minucie dla Getafe Castillon i w 85. minucie Pedro Rios dla Cordoby
10. kolejka: Cordoba–Sevilla Atletico 0:1 – gol w 86. minucie Borja Lasso
4. kolejka: Huesca–Cordoba 3:0 – ostatni gol w 91. minucie Aguilera
3. kolejka: Cordoba–Lugo 3:3 – ostatni gol w 92. minucie Juli (Cordoba)
2. kolejka: UCAM Murcia–Cordoba 1:1 – ostatni gol w 92. minucie Luso (Cordoba)

Aż 16 takich goli wpadło w jedną i drugą stronę. Jeśli dodamy do tego fakt, że w meczach z udziałem Cordoby padło 67 goli, to wychodzi, że 24% bramek zdobywano w ostatnich dziesięciu minutach meczu oraz doliczonym czasie gry. Niemal 1/4 dorobku robi wrażenie i ukazuje, że warto zostać do końca czy na trybunach Nuevo Arcangel, czy w wyjazdowych meczach drużyny Pawła Kieszka. Że warto grać do końca, „Califas” przekonali się w sezonie 2013/2014, gdy w ostatnich sekundach zapewnili sobie awans do Primera Division na stadionie Las Palmas…