Coutinho nie może być dobry? Mieszka w… przeklętym domu

Kiedy Philippe Coutinho przybywał na Camp Nou i przywdział – początkowo – koszulkę z numerem 14, oczekiwania było ogromne. Największa gwiazda Liverpoolu miała wnieść brazylijską finezję, radość z gry i efektowne zagrania. Obiecująco było niestety tylko na początku.

Brazylijczykowi daleko do pozycji pewniaka i bycia żelaznym punktem pierwszej jedenastki, szczególnie, kiedy zdrowy jest Dembele. Trzeci najdroższy piłkarz świata i jednocześnie największa inwestycja w historii Barcelony, nie pokazuje choćby 30% tego, co by mógł (i powinien). Próbowano pomagać mu na różne sposoby, dając czas, wsparcie, ciepłe słowo, zdejmując presję… Wszystko na nic.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Bezradność w odnalezieniu przyczyn takiego stanu rzeczy posunęła wszystko do wręcz absurdalnej granicy. Ludzie w Barcelonie, chyba już wiedząc, że tego raczej się nie uratuje, rozczarowanie postanowili zamienić na śmiech. Śmiech przez łzy, ale to i tak lepsze, niż dołowanie się. Problemy Brazylijczyka zaczęli zrzucać na… miejsce, w którym mieszka.

W Barcelonie krąży już lokalny żart, że jego dom jest wyjątkowo pechowy, a nawet przeklęty. Obiekt znajdujący się pomiędzy morzem i barcelońskimi wzgórzami najpierw kupił Cesc Fabregas. Na kilka miesięcy przed tym, jak został sprzedany do Chelsea. Następnie mieszkał w nim Thomas Vermaelen, co zbiegło się z okresem, kiedy długo leczył kolejne kontuzje. Potem w domu zamieszkał Andre Gomes, ściągnięty z Valencii za niemal 40 milionów. Wszyscy wiemy, jak wyglądała jego przygoda w Barcelonie…

Teraz mieszka tam właśnie Philippe Coutinho, któremu z szukaniem lokum pomógł Luis Suarez. Zjazd Brazylijczyka jest tak wyraźny, że faktycznie można zacząć zastanawiać się nawet nad takimi kwestiami. Trudno wierzyć w klątwy, złe fluidy i przeklęte miejsca, ale kto wie – może wspomniany dom faktycznie nie służy piłkarzom. Jeśli Coutinho próbował już wszystkiego, by odnaleźć dawną formę, może powinien spróbować także zmiany miejsca zamieszkania? Pytanie, czy latem nie zmieni go na jakieś znacznie oddalone od stolicy Katalonii…

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy