Coutinho? To za mało. Barcelona rozbije bank na kolejnego piłkarza

Coutinho nie będzie ostatnim wielkim transferem Barcelony w tym roku
Coutinho nie będzie ostatnim wielkim transferem Barcelony w tym roku

Mogło się wydawać, że transfer Philippe Coutinho będzie wystarczającym wzmocnieniem ofensywy Barcelony. Aktualny lider La Liga ma jednak zupełnie inne plany i latem zamierza na dobre zakończyć operację „Griezmann”.

Francuz od ponad dwóch lat jest usilnie łączony z przenosinami na Wyspy Brytyjskie. Najpierw największe szanse dawano Chelsea, zaś od roku media wpychają napastnika Atletico Madryt do Manchesteru United. Sam zawodnik wielokrotnie podkręcał te doniesienia, sugerując podczas przeróżnych wywiadów swoje odejście ze stolicy Hiszpanii. Ba – zapewne doszłoby do niego, gdyby nie podtrzymany zakaz transferowy „Los Colchoneros” w ubiegłym roku.

26-latek jednak może ostatecznie wylądować zupełnie gdzie indziej. Hiszpańskie media donoszą, że najbliżej mu do Barcelony, która jest w stanie aktywować jego klauzulę. Obecnie wynosi ona 200 milionów euro, ale od 1 lipca ta kwota spadnie o połowę. To pokłosie kontraktu podpisanego przez Francuza w sierpniu 2017 roku, kiedy to ustalono jego pozostanie w klubie minimum na kolejny rok. Suma zapisana w kontrakcie Griezmanna miała odstraszyć potencjalnych kupców. Jak się okazuje – przyniosło to oczekiwane efekty.

Obecnie w wyścigu po Griezmanna przewodzi Barcelona. Katalończycy są w stanie aktywować latem klauzulę wykupu, pomimo wydania blisko 150 milionów funtów na Coutinho. Entuzjastą pozostania w Hiszpanii jest także partnerka zawodnika, a jak wiemy z przeszłości, to ma także duże znaczenie.

Według informacji z Hiszpanii, do przenosin na Camp Nou gwiazdę Atletico mają przekonać ogromne pieniądze. 26-latek może otrzymać w nowym klubie pensje na poziomie Luisa Suareza. Mowa tutaj o tygodniówce 300 tysięcy funtów. Więcej pobiera w drużynie tylko Leo Messi.

Fortuna: Odbierz 100 zł na zakład bez ryzyka lub 20 zł ZA DARMO + bonus od depozytu do kwoty 400

Komentarze

komentarzy