Cristiano Ronaldo wyrównał historyczny wynik. Wkrótce zostanie samodzielnym rekordzistą!

 

O tym, jak wielkim piłkarzem jest Cristiano Ronaldo nie trzeba specjalnie się rozpisywać. Za Portugalczyka przemawiają przede wszystkim liczby. W trakcie niedzielnego starcia z Sassuolo 35-latek strzelił swojego 759. gola w karierze. Tym samym, piłkarz Juventusu zrównał się z rekordzistą pod względem liczby strzelonych bramek zarówno dla klubu, jak i reprezentacji. Tyle samo trafień w swojej karierze zanotował Josef Bican. Ronaldo wkrótce może zostać samodzielnym liderem klasyfikacji.

Cristiano nie zwalnia tempa. W trakcie obecnej kampanii 35-latek strzelił już 15 goli w 13 ligowych meczach. Jeśli Portugalczyk utrzyma taką formę do końca sezonu, to najprawdopodobniej poprawi swój wynik z ubiegłych rozgrywek. Podczas sezonu 2019/2020, Ronaldo zanotował 31 goli w 33 spotkaniach Serie A.

Wyrównał rekord

Strzelona bramka w starciu z Sassuolo była niezwykle wyjątkowa. Dzięki temu trafieniu, Cristiano Ronaldo ma już na swoim koncie 759 goli. Żaden inny piłkarz w historii futbolu nie może pochwalić się lepszym wynikiem. Tyle samo bramek podczas swojej kariery strzelił Josef Bican. Tak prezentuje się czołówka zestawienia:

  • Cristiano Ronaldo – 759
  • Josef Bican – 759
  • Pele – 757
  • Romario – 749
  • Messi – 719
  • Puskas – 705

Można śmiało powiedzieć, że pozostaje już pytanie nie „czy”, a „kiedy” Cristiano Ronaldo będzie samodzielnym rekordzistą tego zestawienia. Na przestrzeni najbliższych lat Portugalczyka może dogonić jedynie Leo Messi, przy czym różnica między tą dwójką jest dość spora.