Włosi pokonają Zimę? Zapowiada się ciekawe widowisko

Reprezentacja Włoch U-21 (Źródło: Stanisław Rozpędzik /PAP)

Czesi w drugiej kolejce grupy C młodzieżowych mistrzostw Europy zmierzą się z Włochami. Dla jednych to walka o pierwsze punkty na tym turnieju, dla drugich szansa na wygranie drugiego spotkania. 

Czesi nie pozostawili dobrego wrażenia po swoim pierwszym meczu. Niemcy przez większość czasu kontrolowali to spotkanie, a wynik 2:0 mógł zostać podwyższony, gdyby nie obroniony przez Zimę rzut karny. W czeskiej ekipie zawiódł ten, na którego wszyscy liczyli – Patrick Schick. Napastnikiem interesuje się Juventus, jednak po tym występie szansa na transfer się nie zwiększyła. Nie zawiedli natomiast czescy kibice, którzy zjechali się do Tychów, by móc dopingować swoich ulubieńców z reprezentacji młodzieżowej. Już na kilka godzin przed meczem można ich było zobaczyć w okolicach stadionu, gdzie raczyli się złotym trunkiem. Jednak nasi południowi sąsiedzi nie zamierzają przegrać kolejnego meczu. Vitezslav Laviczka – selekcjoner reprezentacji Czech – zapowiada, że dla jego drużyny będzie to trudne spotkanie.

– W środę rano analizowaliśmy grę Włochów. Pokazywałem moim zawodnikom mocne i słabe strony tego rywala. Rozmawialiśmy o jegogrze w defensywie. Czeka nas ciężka przeprawa z przeciwnikiem o podobnej jakości, jaką prezentowali Niemcy. Będziemy walczyć.

Rywale Czechów w środowym spotkaniu przyjeżdżają na Śląsk w świetnych nastrojach (może z wyjątkiem Donnarummy, który został obrzucony dolarami). „Squadra Azzurra” pokonała pewnie Duńczyków 2:0, a żeby mieć dobrą sytuację przed decydującym meczem i móc myśleć o wyjściu z grupy z Niemcami, Włosi muszą pokonać Czechów. Luigi di Biagio, selekcjoner reprezentacji Włoch, stwierdził po meczu, że z Czechami jego podopieczni muszą zagrać szybciej niż z Duńczykami. Z kolei obrońca, Daniele Rugani, chwalił Patricka Schicka (znają się z występów w Serie A).

Mimo wszystko za faworytów dzisiejszego spotkania uznawani są Włosi. Dużo lepsze wrażenie, jakie pozostawili po sobie w pierwszym spotkaniu z Duńczykami, daje do zrozumienia, że awans do półfinału jest ich nadrzędnym celem, a wygrana z Czechami może im w jego osiągnięciu pomóc. W Tychach zapowiada się ciekawe widowisko, bowiem remis nikogo nie zadowoli. Początek spotkania o godzinie 18:00.

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Komentarze

komentarzy