„Czerwone Diabły” z czwartym zwycięstwem z rzędu. Arsenal bez szans na Old Trafford

Arsenal zanotował dziś swoją pierwszą porażkę w tym sezonie. Piłkarze Mikela Artety ulegli świetnie dysponowanemu dziś Manchesterowi United, który przed własną publicznością pokonał „Kanonierów” 3:1.

Wejście smoka

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy już od samego początku starali się wypracować przewagę nad rywalem i nie pozwolić Arsenalowi dojść do głosu. W dogodnej sytuacji pomylił się jednak Eriksen i w kolejnych minutach ofensywa „Czerwonych Diabłów” nieco osłabła. „Kanonierzy” odpowiedzieli na ofensywne zakusy Manchesteru United golem Martinelliego, jednak bramka Brazylijczyka nie została uznana, gdyż na początku akcji faulu na Eriksenie dopuścił się Odegaard.

W kolejnych minutach spotkanie nieco się wyrównało, a do głosu coraz częściej zaczął dochodzić Arsenal. W sytuacji, w której to „Kanonierzy” byli bliżsi zdobycia pierwszego gola, wynik spotkania otworzył niespodziewanie Manchester United. Świeżo sprowadzony do klubu za 100 mln euro Antony otrzymał dobre podanie od Rashforda i pokonał Ramsdale’a strzałem po długim słupku. Choć Arsenal starał się jeszcze w pierwszej części wyrównać wynik spotkania, to sztuka ta im się nie powiodła i do przerwy Manchester United prowadził 1:0.

Rashford ustala rezultat

Na drugą połowę piłkarze Mikela Artety wyszli bardzo zmotywowani i już od pierwszych minut starali się wyrównać wynik rywalizacji. Udało się to w 60. minucie, gdy po błędzie defensywy do siatki trafił Bukayo Saka. Radość gości nie trwała jednak długo, gdyż zaledwie 6 minut później Manchester United ponownie wyszedł na prowadzenie za sprawą Marcusa Rashforda.

Arsenal nadal nie odpuszczał i grał bardzo odważnie z wysoko ustawioną linią defensywy. Ta strategia bardzo szybko zemściła się na „Kanonierach” po raz kolejny. Tym razem linię spalonego złamał Ben White, a do futbolówki dopadł Christian Eriksen, który wystawił ją Rashfordowi jak na tacy. Anglik musiał tylko dołożyć nogę i skierować piłkę do pustej siatki. Tym samym Rashford ustalił wynik dzisiejszego spotkania, bowiem Arsenalu nie było już stać nawet na zdobycie gola kontaktowego.

Manchester United – Arsenal 3:1 (1:0)

1:0 Antony 35′