Boniek nie dotrzymał słowa i potwierdził wcześniejsze doniesienia. Znamy nowego selekcjonera U-21!

Czesław Michniewicz zastąpi Marcina Dornę
(Fot. Tomasz Lewtak)

Coś, co do niedawna było wyłącznie plotką, dziś zostało oficjalnie potwierdzone. Czesław Michniewicz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21. 47-latek zastąpił na stanowisku Marcina Dornę.

Fatalne mistrzostwa Europy rozgrywane w czerwcu w naszym kraju skłoniły zarząd PZPN do wprowadzenia pewnych roszad szkoleniowych. Marcin Dorna wydawał się być stłamszony nie tylko całym turniejem, ale także sprawowaną funkcją. Dodatkowo nie pomagali mu zawodnicy, którzy wynosili brudy do dziennikarzy. Taki stan nie mógł trwać w nieskończoność.

Pierwsze plotki na temat zmiany selekcjonera pojawiły się w czasie finału pomiędzy Niemcami a Hiszpanami. To wówczas Mateusz Borek puścił w eter tweeta, w którym oznajmił, że spodziewa się mianowania Michniewicza, a ten nie chciał temu zaprzeczyć. Jak się okazuje – miał rację. Potwierdził to także Zbigniew Boniek, ale jego wiadomość szybko została skasowana.

To dosyć ciekawe, ponieważ prezes PZPN zarzekał się w czasie trwania mistrzostw, że Dorna pozostanie na stanowisku na kolejne eliminacje. Tymczasem 37-latek został przesunięty do reprezentacji U-15, w której będzie prowadził znacznie młodszy rocznik. W PZPN istnieje nadal przekonanie, że Dorna ma potencjał i niebawem na pewno go wykorzysta dla dobra polskiej piłki. Z tego względu działacze nie zamierzają tracić takiego talentu.

Pierwszy mecz kadry U-21 pod okiem Michniewicza już 1 września, kiedy rozpoczną się eliminacje do mistrzostw Europy, dzięki którym będzie można uzyskać także kwalifikację do igrzysk olimpijskich.

Totolotek bonus powitalny 700 zł + 20 zł za darmo na start

Komentarze

komentarzy