Czy powrót Vardy’ego do reprezentacji Anglii jest możliwy?

Od początku sezonu Jamie Vardy jest w znakomitej formie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób domaga się powołania napastnika do reprezentacji Anglii.

Zawodnik Leicester City w obecnych rozgrywkach Premier League notuje świetne liczby. W siedemnastu spotkaniach zdobył szesnaście bramek, co czyni go dotychczas najlepszym strzelcem ligi. Kolejni na liście najlepszych zdobywców bramek w lidze są Tammy Abraham i Pierre-Emerick Aubameyang. Obaj napastnicy mają jednak na koncie pięć trafień mniej niż 32-latek.

Od 19 października do 8 grudnia Jamie Vardy w każdym z ośmiu ligowych pojedynków trafiał do siatki. To w dużej mierze dzięki jego dyspozycji “Lisy” zajmują obecnie drugie miejsce w lidze. Znacząco przyczynił się również do rekordowego zwycięstwa Leicester, w meczu przeciwko Southampton, gdzie trzykrotnie trafił do siatki.

Jamie Vardy rozegrał dotychczas 26 meczów w reprezentacji Anglii, w których zdobył siedem goli. Ostatni występ zanotował jednak jeszcze podczas Mistrzostw Świata, w półfinale przeciwko Chorwacji. Ponadto później napastnik zadeklarował, że rezygnuje z występów w kadrze. Mimo to, kibice oraz eksperci domagają się powołania dla napastnika Leicester.

Może jednak Jamie Vardy i Gareth Southgate się przełamią i ponownie nawiążą współpracę? Kto wie, może okazja do tego będzie już niedługo?

Komentarze

komentarzy