Damian Kądzior wypożyczony. Drugą część sezonu spędzi w Turcji!

Zupełnie inaczej Damian Kądzior wyobrażał sobie swoją przygodę z LaLiga. 28-latek dostawał niewiele szans w Eibarze, dlatego drugą część sezonu ofensywny gracz spędzi w Turcji. Kądzior został wypożyczony do Alanyasporu.

Bardzo dobrze Damian Kądzior odnalazł się w lidze chorwackiej. W trakcie dwóch sezonu w Dinamo Zagrzeb, 28-latek strzelił łącznie 16 goli oraz zanotował 21 asyst w 58 ligowych występach. Nic dziwnego, że Eibar wyraził zainteresowanie ofesnywnym zawodnikiem i ostatecznie sprowadził reprezentanta Polski za kwotę 2 milionów euro.

Nieudany pobyt

Niestety, nawet przez chwilę Damian Kądzior nie mógł poczuć się jako gracz wyjściowego składu hiszpańskiej ekipy. Przez połowę sezonu 28-latek rozegrał sześć spotkań w LaLiga, spędzając na murawie raptem 194 minuty. Biorąc pod uwagę fakt, iż Kądzior ma szansę na powołania do reprezentacji podczas marcowego zgrupowania, piłkarz Eibaru musiał zmienić klub.

Wybór padł na Turcję, a dokładniej Alanyaspor. W Super Lig Damian Kądzior ma występować do końca obecnego sezonu. Alanyaspor to obecnie szósta ekipa tureckiej ekstraklasy, która traci do miejsca premiowanego grę w Lidze Europy tylko trzy punkty.