Damian Szymański na 1:1! Polska remisuje z Anglią! [WIDEO]

Polska – Anglia 1:1! „Biało-czerwoni” walczyli do końca i przyniosło to efekt! Bramkę na wagę remisu po asyście Roberta Lewandowskiego zdobył Damian Szymański!

Pierwsza połowa spotkania, w której Polacy pokazali się z naprawdę dobrej strony nie przyniosła bramek. „Biało-czerwoni” nie dali zepchnąć się Anglikom do defensywy i walczyli z wicemistrzami Europy jak równy z równym. Druga połowa obfitowała w jeszcze większe emocje!

Błysk Kane’a

Wymagające dużych nakładów sił zaangażowanie w grę z pierwszej połowy dało o sobie znać w drugiej części meczu, w której inicjatywę zaczęli przejmować Anglicy. Nie przekładało się to jednak na konkretne sytuacje i wynik meczu nadal pozostawał kwestią otwartą. Do 72. minuty, gdy Anglicy wyszli na prowadzenie za sprawą Harry’ego Kane’a, który precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Walka do końca!

Polacy nie złożyli jednak broni po stracie gola i starali się o wyrównanie do samego końca. Opłacało się! W 92. minucie piłkę z lewej strony pola karnego wrzucał Robert Lewandowski, trafiła ona do Damiana Szymańskiego, który strzałem głową pokonał Jordana Pickforda!

Po środowych meczach w grupie I reprezentacja Polski zajmuje w niej aktualnie trzecie miejsce, ze stratą jednego punktu do Albanii, która pokonała dziś San Marino 5:0. Polacy zmierzą się z Albanią w bezpośrednim starciu na wyjeździe 12 października.