Dani Alves ostro o Bartomeu i odejściu Leo Messiego

Dani Alves udzielił wywiadu dla Alkass Sports Channel, w którym w ostrych słowach wypowiedział się na temat byłego prezydenta FC Barcelony, Josepa Mari Bartomeu. 

Powrót do FC Barcelony

Dani Alves na temat powrotu: – Miałem takie wrażenie, że wrócę do Barcelony, i chociaż wielu ludzi to dziwiło, wróciłem. Musimy pracować nad odbudową wielkiej Barcelony, a do tego potrzebujemy stabilności i solidarności.

Nie zaakceptowałbym oferty od Bartomeu. Odszedłem, kiedy on był prezydentem i nie miałoby sensu ponowne pracowanie z nim – dodał Brazylijczyk.

Odejście Leo Messiego

Dani Alves stwierdził również, że nie był za odejściem Leo Messiego, ale sprawy potoczyły się w ten sposób, że Argentyńczyk nie mógł zostać. Co więcej brazylijski obrońca poparł Laportę we wszystkich kwestiach. Alves uważa bowiem, że obecny prezydent Blaugrnay odbuduje klub. Pomóc ma w tym również Xavi, który zdaniem Daniego Alvesa jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu.

Dani Alves miał wystąpić w pierwszym noworocznym meczu z Mallorcą, ale jest występ jest zagrożony, gdyż Brazylijczyk ma pozytywny wynik na Covi-19.