Dani Alves rozstał się z Sao Paulo. Będzie powrót do Europy?

Nieco ponad dwa lata trwała przygoda Daniego Alvesa z Sao Paulo. Brazylijski klub poinformował bowiem, iż umowa 38-latka została rozwiązana za porozumieniem stron. Mając na uwadze zaistniałe okoliczności, nie można wykluczyć powrotu utytułowanego defensora do Europy.

Choć mówimy o zawodniku, który skończył w maju 38 lat, Dani Alves cały czas stara się utrzymywać jak najwyższy poziom, czego dowodem są powołania prawego defensora do reprezentacji. Alves zagrał na igrzyskach olimpijskich w Tokio i przyczynił się do sukcesu swojej kadry, zaliczając asystę przy jednej z bramek w finałowym meczu z Hiszpanią. 38-latek pojawił się także na wrześniowym zgrupowaniu reprezentacji i zagrał w rywalizacji z Peru.

Dani Alves odchodzi z Sao Paulo

Po przerwie na kadrę, Dani Alves nie wrócił do swojego klubu. Jak się okazuje, Sao Paulo ma spore zaległości finansowe względem prawego obrońcy. Były gracz m.in. Barcelony nie zamierzał iść na żadną ugodę, dlatego rozwiązał umowę za porozumieniem stron.

Forma Daniego Alvesa sugeruje, iż Brazylijczyk nie będzie długo szukać nowego klubu. Pozostaje pytanie, czy 38-latek zostanie w ojczyźnie, czy ponownie spróbuje swoich sił w Europie. Za nieco ponad rok odbędą się mistrzostwa świata w Katarze. Dani Alves z pewnością chciałby wziąć udział w tej wielkiej imprezie, zamykając tym samym swoją bogatą karierę.

ZGARNIJ 70 ZŁ ZA KAŻDEGO GOLA MESSIEGO Z LYONEM

Komentarze

komentarzy