Dani Alves z szansą na złoty medal olimpijski

Po zdobyciu ponad 40 różnych drużynowych tytułów Daniel Alves stanie w sobotę przed szansą na kolejny. 38-letnia legenda wraz z reprezentacją Brazylii zagra o złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Dzisiaj Canarinhos ograli w półfinale Meksyk. W decydującym meczu zmierzą się z Hiszpanią, która pokonała Japonię.

Trofea zgarniał w Sevilli, Barcelonie, Juventusie czy PSG. Z reprezentacją zgarnął także cztery seniorskie złota. Dwa razy za Copa America i dwukrotnie przy okazji Pucharu Konfederacji. Brakuje oczywiście jakiegokolwiek medalowego mundialu. Jednak teraz nadarza się okazja na zgarnięcie złota w Tokio. Już wiadomo, że przynajmniej przywiezie z Japonii srebro wraz z kolegami. To jednak w przededniu finału byłoby mało ambitne myślenie.

Bezbramkowe półfinały

W obu półfinałach nie obejrzeliśmy goli w trakcie 90 minut! Brazylia potrzebowała rzutów karnych. W nich Dani Alves rozpoczął strzelanie, a Reinier zakończył. Canarinhos rozbili Meksyk aż 4:1 w serii jedenastek. Drugie spotkanie to także 0:0 w regulaminowym czasie gry. Tam jednak Hiszpanie wykonali decydujący cios w trakcie dogrywki. Bohaterem został Marco Asensio i tym samym ekipa z półwyspu iberyjskiego znalazła się w najważniejszej potyczce turnieju.

Decydujący mecz będzie szczególny dla Brazylii. To drugi finał – po Copa America – w tym roku oraz drugi finał w Yokohamie. 19 lat temu zgarnęli tam mistrzostwo świata!

Komentarze

komentarzy