Daniel Sturridge po dziewiętnastu miesiącach znalazł nowy klub!

W marcu 2020 roku Daniel Sturridge zakończył swoją krótką przygodę z tureckim Trabzonsporem. Był to efekt czteromiesięcznego zakazu, jaki otrzymał napastnik od angielskiej federacji w związku ze złamaniem przepisów hazardowym. Po dłuższym okresie Daniel Sturridge w końcu znalazł klub. 32-latek będzie występować w A-League, a dokładniej w Perth Glory FC. 

Najlepsze lata kariery Daniela Sturridge’a przypadają na występy w Liverpoolu. Angielski napastnik zanotował świetny sezon 2013/2014, zdobywając 22 bramki i zaliczając 9 asyst w 29 ligowych występach. Od tego momentu było tylko gorzej. W 2018 roku Sturridge trafił na kilka miesięcy do WBA, a pod koniec sierpnia 2019 roku na stałe opuścił ekipę „The Reds”, podpisując kontrakt z Trabzonsporem.

Sturridge ma nowy klub

Przygoda z Super Lig nie była zbyt długa. W marcu 2020 roku Daniel Sturridge rozwiązał kontrakt z tureckim klubem. Był to efekt czteromiesięcznego zakazu, jaki otrzymał zawodnik w związku ze złamaniem przepisów hazardowych. Bardzo długo 32-latek szukał nowego klubu. W połowie lipca były gracz „The Reds” trenował z Realem Mallorca, jednakże zespół z LaLiga nie zdecydował się na podpisanie umowy z zawodnikiem.

Ostatecznie Daniel Sturridge trafił do Australii. W piątek ekipa Perth Glory FC poinformowała o zakontraktowaniu 32-latka. Sturridge związał się z nowym zespołem do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy.

Komentarze

komentarzy