Daniel Sturridge wróci do futbolu? Trenuje z hiszpańskim zespołem!

Od marca 2020 roku, Daniel Sturridge pozostaje bez klubu. Angielski napastnik rozwiązał wtedy umowę z tureckim Trabzonsporem w wyniku kary, jaką otrzymał od angielskiej federacji. 31-latek próbuje wrócić do futbolu. Pomocną dłoń w stronę byłego gracza Liverpoolu wyciągnęła ekipa z LaLiga. To Real Mallorca.

Już w lipcu 2019 roku Daniel Sturridge otrzymał karę w postaci dwutygodniowe zawieszenia, a także grzywny w wysokości 75 tys. funtów za naruszenie zasad obstawiania spotkań. Anglik miał zakomunikować swojemu bratu, by ten obstawił u bukmachera jego transfer do Sevilli. Angielski związek od razu stwierdził, iż kara jest zbyt łagodna, dlatego po ponownym przeanalizowaniu sprawy, Sturridge otrzymał karę w postaci czterech miesięcy zawieszenia i grzywny w wysokości 150 tys. funtów.

Powrót do futbolu

Taki obrót spraw spowodował, że angielski napastnik w marcu 2020 roku rozwiązał kontrakt z Trabzonsporem za porozumieniem stron. Od tego momentu 31-latek pozostaje bez klubu, próbując utrzymywać odpowiednią dyspozycję. Pomocną dłoń do zawodnika wyciągnęła ekipa z LaLiga. To Real Mallorca, który zaprosił Sturridge’a do uczestnictwa w przygotowaniach do nowego sezonu.

Ten ruch nie jest w żaden sposób wiążący, co oznacza, iż Daniel Sturridge za jakiś czas może opuścić ośrodek treningowy klubu. Anglik jest jednak w tak trudnej sytuacji, że każdy tego typu gest pomaga 31-latkowi w powrocie do gry.