Daniele De Rossi wraca. Ma zostać trenerem drużyny z Serie A!

W 2019 roku po ponad siedemnastu latach gry dla pierwszej drużyny AS Romy, Daniele De Rossi postanowił spróbować swoich sił w Boca Juniors. Przygoda z argentyńskim zespołem była bardzo krótka. Jak informują media, Daniele De Rossi wkrótce może wrócić do Serie A. 36-latek sprawdzi się jednak w zupełnie nowej roli.

Dość niespodziewaną informację przekazał Gianluca Di Marzio. Według wspomnianego źródła, De Rossi wkrótce zostanie… nowym szkoleniowcem Fiorentiny. Decyzja ekipy z Florencji jest o tyle zaskakująca, gdyż Włoch nie ma oczywiście konkretnego doświadczenia.

Duże wyzwanie

O ile wybór 36-latka jest niespodzianką, to same zmiany na ławce Fiorentiny wydawały się nieuniknione. Zespół ponownie spisuje się poniżej oczekiwań w Serie A. Klub z Florencji zajmuje bowiem trzynastą pozycję w lidze.

Dodatkowo, od momentu wznowienia rozgrywek, drużyna nie wygrała ani jednego spotkania, przegrywając dwie potyczki oraz remisując w jednym starciu.

Przekonała charyzma?

Trudno wskazać dokładny powód, który skłonił zarząd Fiorentiny do wyboru Daniele De Rossiego. Klub od dłuższego czasu ma pewne problemy, dlatego przejęcie funkcji trenera przez niedoświadczonego 36-latka wydaje się bardzo ryzykowne.

Być może we Florencji panuje przekonanie, iż Daniele De Rossi pozytywnie wpłynie na graczy dzięki swojej charyzmie, a także cechom przywódczym. Czas pokaże, czy będzie to dobry ruch.

 

Komentarze

komentarzy