Danny Ings odrzucił atrakcyjną ofertę kontraktową. Szykuje się transfer?!

Tylko do końca czerwca 2022 roku obowiązuje kontrakt Danny’ego Ingsa z Southampton. Nic dziwnego, że zarząd „Świętych” chciał zaoferować 28-latkowi nową, bardzo atrakcyjną umowę. Według ostatnich doniesień mediów, Ings odrzucił tę propozycję. Angielski napastnik dał do zrozumienia, iż chce zrobić krok do przodu w swojej karierze.

W trakcie sezonu 2019/2020, Danny Ings rozegrał bardzo dobrą kampanię, strzelając aż 22 gole w 38 ligowych spotkaniach. Ubiegłe rozgrywki w wykonaniu 28-latka były całkiem przyzwoite. Napastnik „Świętych” zdobył 12 bramek oraz zanotował 4 asysty w 29 meczach Premier League. Ings jest bardzo ważnym ogniwem w zespole z St. Mary’s Stadium, dlatego zarządu klubu zaoferował Anglikowi nową umowę. W szczególności, że obecny kontrakt obowiązuje tylko do końca sezonu 2021/2022.

Ings odrzucił propozycję

Jak informuje David Ornstein z „The Athletic”, Danny Ings odrzucił tę propozycję. Według źródła, napastnik otrzymał propozycję w postaci czteroletniej umowy i znacznej podwyżki. 28-latek zostałby najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii Southampton. Brak chęci złożenia podpisu jasno sugeruje, że Danny Ings chciałby zrobić krok do przodu w swojej karierze.

Zarząd „Świętych” stanie przed ważną decyzję. Jeśli Ings będzie zwlekać z podpisaniem kontraktu, to rozsądnym wyjściem z sytuacji jest sprzedaż napastnika w trwającym oknie. W innym przypadku, klub może stracić zawodnika za darmo.