Danny Rose blisko zmiany otoczenia. Trafi do innego klubu Premier League

Danny Rose nie cieszy się zaufaniem Jose Mourinho. Zawodnik oczekuje częstszych występów, dlatego możliwe, że jeszcze zimą opuści Tottenham. 29-latek znalazł się na celowniku Newcastle.

Anglik przez siedem ostatnich lat był elementem pierwszego zespołu “Kogutów”. W zespole z Londynu wystąpił w 214 meczach, w których zdobył dziesięć bramek.

Z przyjściem Jose Mourinho Danny Rose stracił jednak miejsce w podstawowym składzie. Pod wodzą Portugalczyka zawodnik wystąpił w zaledwie trzech spotkaniach. Co więcej, rzadko znajdował się w kadrze meczowej Tottenhamu.

Zawodnikowi zależy na powołaniu do reprezentacji Anglii na tegoroczne Euro. Rzadkie występy mogę jednak sprawić, że znajdzie się poza orbitą zainteresowania selekcjonera kadry Garetha Southgate’a. Dlatego najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłaby zmiana klubu.

Według brytyjskich mediów, Danny Rose jest bliski transferu do Newcastle. “Sroki” potrzebują lewego obrońcy, gdyż z urazami zmagają się Jetro Willems i Paul Dummett. Możliwe, że Anglik trafi do klubu na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu.

Komentarze

komentarzy