Dariusz Szpakowski nie będzie komentował meczów Polaków. Prezes TVP Sport tłumaczy dlaczego

Kilka dni temu TVP ujawniła nazwiska komentatorów, których usłyszymy przy okazji spotkań najbliższego mundialu. Wielu kibiców zwróciło uwagę na fakt, że, choć w tym gronie znalazł się Dariusz Szpakowski, to legendarnego dziennikarza zabraknie w kabinie komentatorskiej podczas meczów reprezentacji Polski. 

W rozmowie z portalem Sportmarketing.pl prezes TVP Sport, Marek Szkolnikowski ujawnił, że decyzję o rezygnacji z komentowania meczów biało-czerwonych podjął sam Dariusz Szpakowski: – Po Euro 2020 pojawiło się wiele zamieszania i wypowiedzi ludzi, którzy postanowili podzielić się swoimi radami nie znając moich ustaleń z Darkiem. Po Mistrzostwach Europy Szpakowski poprosił, aby już nie komentował spotkań Polaków. Cały czas pozostajemy jednak w kontakcie, regularnie się spotykamy i rozmawiamy nie tylko o sporcie – mówi Szkolnikowski.

Dariusz Szpakowski poleci do Kataru

Szef TVP Sport podkreślił jednak, że doświadczonego komentatora nie zabraknie w Katarze: – Darek jedzie z nami do Kataru jako nasz najbardziej doświadczony zawodnik i będzie to dla niego już dwunasty Mundial. To fantastyczny komentator i cieszę się, że jest z nami w drużynie. W moim zespole grają wielkie indywidualności, ale każdy wie jaką rolę ma do odegrania i akceptuje ją, by TVP Sport była najlepsza – dodaje.

Marek Szkolnikowski poruszył także temat Przemysława Pełki, który dołączył do mundialowej ekipy komentatorów TVP: – Wychodzę z założenia, że przy okazji dużych imprez wypożyczanie bardzo mocnego zawodnika z rynku jest zasadne. Ale tylko jednego, ponieważ mamy świetnych komentatorów w TVP Sport i byłoby to nie w porządku, gdybym całkowicie obsadził mecze ludźmi z zewnątrz – zaznaczył szef TVP Sport.

Komentarze

komentarzy