Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha Poznań!

Na tę wiadomość sympatycy Lecha Poznań czekali dość długo. Dariusz Żuraw przestał pełnić funkcję trenera „Kolejorza”. Poznański klub we wtorkowe przedpołudnie poinformował o rozwiązaniu umowy 48-letniego szkoleniowca. Jest to oczywiście efekt rozczarowujących wyników zespołu.

Początek sezonu w wykonaniu Lecha był bardzo udany. „Kolejorz” zagwarantował sobie bowiem udział w fazie grupowej Ligi Europy. Występy w europejskich pucharach odbijały się jednak na wynikach zespołu w PKO BP Ekstraklasie. Wtedy tłumaczono to grą na dwóch frontach, która utrudnia odpowiednią rywalizację w lidze.

Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha

Gdy Lech odpadł z Ligi Europy, wyniki zespołu na krajowym podwórku niespecjalnie uległy poprawie. Cały czas w mediach przewijał się temat zwolnienia Dariusza Żurawia. Jak widać czarę goryczy przelała wyjazdowa porażka z Cracovią.

We wtorkowe przedpołudnie Lech Poznań poinformował za pośrednictwem swoich mediów, iż za sprawa decyzji zarządu, Dariusz Żuraw przestał pełnić funkcję trenera. 48-latek zostawia zespół na dziesiątym miejscu bez matematycznych szans na mistrzostwo i z przewagą dziesięciu punktów nad ostatnim miejscem.

fot. twitter.com/LechPoznań