David Luiz wznawia rozmowy. Chelsea zrobi wyjątek dla Brazylijczyka?

David Luiz
David Luiz

Przed Chelsea bardzo nerwowe tygodnie. W najbliższym czasie zespół ze Stamford Bridge otrzyma odpowiedź odnośnie zakazu transferowego na najbliższe dwa okna. Jeżeli „The Blues” nie będą mogli rejestrować zawodników, klub będzie musiał zatroszczyć się o obecnych piłkarzy. Wśród nich jest David Luiz, którego kontrakt obowiązuje do końca obecnego sezonu.

Ponowna przygoda Brazylijczyka z Chelsea przypomina sinusoidę. Po tym jak ekipa z Londynu sprowadziła defensora z PSG, Luiz odegrał ważną rolę w sezonie mistrzowskich „The Blues”. Podczas rozgrywek 2017/2018, David nie był już tak ważnym elementem układanki Antonio Conte. Niektóre źródła sugerowały, iż piłkarz popadł w konflikt z włoskim szkoleniowcem. Taką tezę potwierdzała liczba występów 32-latka w całym sezonie, która od grudnia była wręcz marginalna.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Po przejęciu drużyny przez Maurizio Sarriego, David Luiz wrócił do łask. Brazylijczyk przez praktycznie całe rozgrywki tworzy parę środkowych obrońców z Antonio Rudigerem. Trudno wyobrazić sobie zespół ze Stamford Bridge bez charyzmatycznego defensora. Taki scenariusz jest jednak możliwy. Wszystko za sprawą kontraktu zawodnika, który obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu.

Chelsea od lat prowadzi politykę, która mówi jasno – piłkarz powyżej 30. roku życia może otrzymać zaledwie roczny kontrakt. Z takimi warunkami od jakiegoś czasu nie chciał pogodzić się David Luiz. Brazylijczyk liczył na przynajmniej dwuletnią umowę. Kilka miesięcy temu rozmowy w sprawie dłuższego pobytu defensora w Londynie zostały zawieszone.

Przełom

Maurizio Sarri po meczu „The Blues” z Eintrachtem wypowiedział się na temat przyszłości piłkarza. Włoski trener wyznał, iż klub prowadzi rozmowy w sprawie nowej umowy – Nie znam dokładnej przyszłości Luiza. Wiem jednak, że on spotkał się z przedstawicielami cztery lub pięć dni temu. Nie pytałem go o rezultat tych rozmów, gdyż byłem skupiony na rywalizacji.

Być może widmo zakazu transferowego zmusiło zarząd Chelsea, by zmienić swoją politykę odnośnie zawodników powyżej 30. roku życia. Biorąc pod uwagę fakt, iż z zespołem najprawdopodobniej pożegna się Gary Cahill, zatrzymanie Davida Luiza może ukazać się kluczowe w kontekście defensywy „The Blues” na przyszły sezon.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy