David Moyes wspomina: „Toni Kroos miał zasilić Manchester United”

Moyes
David Moyes wyznaje, że mógł zrealizować bardzo duży transfer. (thescottishsun.co.uk)

Niecały rok trwała przygoda Davida Moyesa z Manchesterem United. Szkocki trener został zwolniony pod koniec kwietnia 2014 roku. Choć na początku wydawało się, że jego praca na Old Trafford była bardzo mizerna, to z biegiem czasu kibicie „Czerwonych Diabłów” inaczej spoglądają na pobyt Szkota. 

Każdy zdawał sobie sprawę, że przejęcie pałeczki od Sir Alexa Fergusona w Manchesterze będzie piekielnie trudne. Wieloletni trener United zasłynął ze swojej pracy z piłkarzami. Szkot potrafił wyciągnąć z zawodnika 110%. Była to i nadal jest niesamowita umiejętność, dlatego nowy trener zespołu miał przed sobą niesamowite wyzwanie. Na pierwszy ogień poszedł jego rodak, David Moyes.

Były trener Evertonu nie mógł liczyć na cierpliwość zarządu. Po 8 miesiącach pracy, Moyes pożegnał się z Manchesterem. Aktualnie, sympatycy „Czerwonych Diabłów” zupełnie inaczej analizują pracę Szkota. Wielu kibiców zauważa przed jak ciężką pracą stanął David oraz na jaką pomoc mógł liczyć trener od zarządu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

David Moyes zrealizował bowiem zaledwie cztery transfery w trakcie swojej przygody na Old Trafford. Sprowadził on do zespołu następujących piłkarzy: Guillermo Valera, Marouane Fellaini, Saidy Janko oraz Juan Mata. Porównując wspominane transakcje z ruchami transferowymi Louisa van Gaala czy Jose Mourinho, niewątpliwie widać sporą różnice.

A mogło być tak pięknie

Po tym jak szkocki trener opuścił czerwoną część Manchesteru, w mediach mogliśmy przeczytać wiele plotek na temat potencjalnych transferów Moyesa. David chciał sprowadzić do zespołu takich zawodników jak Gareth Bale, Cesc Fabregas czy Leighton Baines. Jak przyznał Szkot w ostatnim swoim wywiadzie z talkSPORT, Manchester United mógł zasilić jeszcze jeden, istotny piłkarz – Toni Kroos zgodził się, by dołączyć ze mną do Manchesteru. Spotkałem się z nim oraz jego żoną. Ustaliliśmy wtedy warunki. On był jeszcze piłkarzem Bayernu. 

Jak wiadomo, Toni Kroos ostatecznie wylądował w Madrycie. Niemiecki pomocnik od kilku sezonów jest kluczowym piłkarzem „Królewskich”. Po paru latach możemy jedynie polemizować, jak wyglądałaby gra „Czerwonych Diabłów” pod okiem Davida Moyesa, gdyby Manchester zasilił tak klasowy piłkarz.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy