David Silva bliski przenosin do Serie A!

David Silva
David Silva

Nie będzie najprawdopodobniej powrotu do Hiszpanii. David Silva prowadzi zaawansowane rozmowy z włoskim zespołem. Tą drużyną jest Lazio. Ekipa z Rzymu od pewnego czasu pracuje nad sprowadzeniem pomocnika do klubu na zasadzie wolnego transferu.

Po tym, jak Davida Silva ogłosił, iż żegna się z Manchesterem City, najpoważniejszym kandydatem do sprawdzenia zawodnika była Valencia, czyli były klub 34-latka. Nastroje w szeregach tej ekipy nie są aktualnie najlepsze. Klub zamierza rozstać się z kilkoma piłkarzami, co potwierdza już transfer Ferrana Torresa do Manchesteru City. Nic dziwnego, że David Silva porzucił myśl o powrocie do Walencji.

Silva trafi do Serie A?

Jak informuje Gianluca Di Marzio, przedstawiciele Davida Silvy prowadzą zaawansowane negocjacje w sprawie podpisania przenosin piłkarza do Lazio. Ostatnie rozmowy między stronami przebiegły pomyślnie, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że Silva podpisze umowę z rzymskim klubem.

Raj dla Immobile

Gdyby przeprowadzka 34-latka doszła do skutku, a zespół nie opuściłby Luis Alberto, który ma za sobą genialny sezon, to zwycięzca Złotego Buta, czyli Ciro Immobile, miałby prawdziwy raj w swoim zespole w trakcie kolejnego sezonu.

Duet Silva-Alberto podczas ligowej kampanii 2019/2020 zgromadził łącznie 26 asyst.