Dawid Kownacki może trafić do Hiszpanii!

Dawid Kownacki
Dawid Kownacki (Fot. YouTube)

Na początku lutego ubiegłego roku Dawid Kownacki nabawił się poważnej kontuzji, która wykluczyła go na kilka miesięcy. Do gry 23-latek wrócił tak naprawdę dopiero w połowie listopada. Obecnie napastnik Duesseldorfu otrzymuje w lidze coraz więcej szans. Sytuację Polaka obserwuje Espanyol. Według ostatnich doniesień, hiszpański klub jest zainteresowany sprowadzeniem snajpera.

Trudno jak na razie stwierdzić, by przygoda Dawida Kownackiego z niemiecką piłką była udana. Polak miał dobre wejście do Bundesligi, jednakże już podczas kampanii 2019/2020 spisywał się poniżej oczekiwań. W ostatnim czasie 23-latek częściej zmagał się z problemami zdrowotnymi, niż rywalizował na murawie.

Kownacki trafi do Hiszpanii?

Powoli pozycja Polaka w Duesseldorfie staje się coraz lepsza. Podczas obecnego sezonu Dawid Kownacki wystąpił w 11 meczach, strzelając 3 gole oraz zaliczając 2 asysty. Polak trafił do siatki w ostatnim meczu swojej drużyny, który Duesseldorf wygrał 3:0.

Dość niespodziewanie pojawiły się informacje o zainteresowaniu napastnikiem ze strony hiszpańskiego klubu. Jak twierdzi Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty, chęć sprowadzenia Polaka wykazuje Espanyol. Zespół z Barcelony walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Espanyol jest na dobrej drodze, by osiągnąć ten cel, gdyż klub zajmuje pierwsze miejsce w LaLiga 2 z przewagą trzech punktów nad trzecim zespołem.

Hiszpańska ekipa chciałaby zatem wzmocnić swój skład, by mieć jak największe szanse na awans. O to samo walczy jednak Duesseldorf w 2. Bundeslidze, dlatego według informacji Piotra Koźmińskiego niemiecki klub nie chce sprzedawać swojego snajpera, mając na uwadze walkę o awans. Można jednak przypuszczać, że pojawią się pewne negocjacje w tej sprawie.

Komentarze

komentarzy