Decyzja Neila Warnocka wzbudzi burzliwą dyskusję w Anglii?!

Kontrowersyjna porażka Cardiff z Chelsea na własnym stadionie postawiła zespół z Walii w nieciekawej sytuacji. Wszystko za sprawą cennego zwycięstwa Burnley z Wolverhampton. Takie rezultaty spowodowały, iż strata Cardiff do bezpiecznego miejsca wynosi już pięć punktów. Trudna sytuacja „The Bluebirds” może wymusić u Neila Warnocka kontrowersyjną decyzję. 

Wkraczamy w końcową fazę sezonu Premier League. Do końca rozgrywek pozostało 6-7 kolejek, w zależności od sytuacji danego klubu. Nic dziwnego, że niektórzy szkoleniowcy będą zmuszeni do desperackich kroków. Przed takimi okolicznościami stanie najprawdopodobniej Neil Warnock. Jego Cardiff już w środę zmierzy się z Manchesterem City, a następnie 13 kwietnia rozegra arcyważny mecz z Burnley.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Walijska ekipa zamierza dobrze przygotować się do drugiego starcia. Determinacja zespołu jest na tyle duża, iż szkoleniowiec klubu może poświęcić rywalizację z „The Citizens”. Taką wiadomość zakomunikował sam Warnock – Cały czas otrzymujemy pewne ciosy. Najprawdopodobniej skorzystam z zawodników U-23 w starciu z Manchesterem City. Tym samym odpocznie 10, może 11 graczy.

Zapewne decyzja 70-latka nie byłaby zaskakująca, gdyby nie fakt, iż Cardiff po starciu z Manchesterem City rozegra następny mecz dopiero za dziesięć dni. Przeważnie, szkoleniowcy wprowadzają roszady w składzie, gdy spotkania odbywają się co trzy dni. Złośliwi powiedzą, że „The Bluebirds” mają wystarczająco dużo czasu, by przygotować się dobrze na obie rywalizacje.

Cała sytuacja może drażnić obóz Liverpoolu. Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że wykorzystanie przez Cardiff piłkarzy z zespołu U-23, będzie dla „The Citizens” sporym ułatwieniem. Z reguły, spotkania pod koniec sezonu z ekipami broniącymi się przed spadkiem nie są łatwe. Dlatego też, decyzja Warnocka być może wyraźnie ułatwi zadanie podopiecznym Guardioli.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

 

Komentarze

komentarzy