Dejan Lovren o krok od zmiany klubu!

Dejan Lovren
Dejan Lovren

Po sześciu latach gry dla Liverpoolu, Dejan Lovren opuści ekipę z Anfield. Chorwat w trakcie rozgrywek 2019/2020 pełnił rolę rezerwowego defensora. W związku z kontraktem obrońcy, a także chęcią regularnej gry, Lovren pożegna się z „The Reds”.

Przez kilka sezonów, Dejan Lovren był ważnym ogniwem świeżo upieczonego mistrza Anglii. Sytuacja defensora zmieniła się w momencie, gdy do klubu trafił Virgil van Dijk. Holender z miejsca został podstawowym graczem zespołu, natomiast Dejan zasiadł na ławce i zaczął pełnić rolę rezerwowego obrońcy.

Zenit wykupi Lovrena

Sytuacja nie uległa zmianie w trakcie kampanii 2019/2020. Lovren co prawda zaliczył 10 występów w Premier League, jednakże był to efekt problemów zdrowotnych innych graczy. Od stycznia tego roku, 31-latek wystąpił w dwóch ligowych potyczkach, przy czym w jednej z nich Chorwat wyszedł w pierwszym składzie.

Lovrenem zainteresował się Zenit St. Petersburg. Jak twierdzi m.in. James Pearce z „The Athletic”, transfer defensora jest już bliski finalizacji.

Dobry interes Liverpoolu

Według doniesień mediów, „The Reds” zarobią na sprzedaży Dejana około 11 milionów funtów. Biorąc pod uwagę sytuacje kontraktową Chorwata, a także wiek obrońcy, ekipa z Anfield zrobi bardzo dobry interes.