Dembele jak Neymar – Getafe przeklęte dla nowych gwiazd „Barcy”

Zawodnik, który przychodząc do nowego klubu, ma za zadanie wypełnić lukę po odejściu poprzednika, zawsze ma utrudnione zadanie. Zazwyczaj jest porównywany przy każdej nadążającej się okazji i jeśli nie będzie lepszy, to zawsze znajdzie się jakieś „ale” w stosunku do niego. Nie inaczej jest w przypadku Ousmane Dembele, który już na początku swojej przygody w Barcelonie powtórzył wyczyn Neymara, ale nikomu na Camp Nou z tego powodu do śmiechu nie jest.

Sezon 2013/2014, a więc ten, w którym Neymar debiutował w Barcelonie. Przychodzi dzień 16 stycznia 2014 roku i „Blaugrana” jedzie na wyjazdowy mecz Pucharu Króla do Madrytu. Rywalem jest Getafe i tak naprawdę spotkanie nie ma żadnego znaczenia, bo osiem dni wcześniej „Barca” wygrała 4:0 u siebie. Tyle że w 26. minucie Neymara zmienia Alexis Sanchez, a Brazylijczyk pauzuje łącznie osiem meczów – po cztery w Pucharze i lidze.

Mija ponad trzy i pół roku i znowu Barcelona jedzie na Coliseum Alfonso Perez, a Ousmane Dembele dopiero co przyszedł z Borussii Dortmund. I tutaj również kontuzja, tyle że Francuz wypada na kilka miesięcy. Całą sytuacje najlepiej oddaje poniższy tweet:

Trzeba przyznać, że pod madryckie Getafe jest wyjątkowo pechowe dla nowych gwiazd „Dumy Katalonii”, zwłaszcza tuż po upływie 1/4 meczu…

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy