Rozmowa, która zmieniła wszystko. Didier Drogba wspomina ważny przekaz Jose Mourinho

Didier Drogba podjął decyzję. Iworyjczyk zakomunikował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że finałowy mecz Phoenix Rising był jego ostatnim spotkaniem w karierze. Wraz z takim wydarzenie często zdarza się, że piłkarze udzielają obszernych wywiadów, w których zazwyczaj zdradzają mniejsze lub większe tajemnice. Drogba w rozmowie z Johnem Crossem opowiedział o pewnym istotnym momencie w swojej karierze, który najprawdopodobniej miał wpływ na całą historię piłkarza. 

Kaprys Jose Mourinho – tak na samym początku oceniano transfer Didiera Drogby do Chelsea. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej przeniósł się na Stamford Bridge w połowie lipca 2004 roku. Kwota jaką londyński zespół zapłacił za zawodnika oscylowała w granicach 20 milionów funtów. Wielu kibiców zaczęło zastanawiać się, po co drużynie kolejny napastnik, skoro w klubie są tacy piłkarze jak Mateja Kezman czy Eidur Gudjohnsen. Zadania Drogby wyznaczone przez Mourinho były jednak proste. Wprowadzić odpowiednią rywalizację oraz  zagwarantować Portugalczykowi komfort z przodu boiska.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Swój premierowy sezon w Chelsea, Didier Drogba zakończył z 10 bramkami oraz 5 asystami w Premier League. Iworyjczyk wystąpił w 26 spotkaniach , spędzając na boisku ponad 1600 minut. Liczba meczów oraz minut w porównaniu z występami Drogby w Marsylii znacząco się różniła. We francuskim zespole, Didier Drogba spędził na murawie około 1000 minut więcej. Z tego powodu, niepewna sytuacja w Chelsea wzbudziła u zawodnika wątpliwości.

„Wybierz sam”

Jak wyznał Didier w rozmowie z Crossem, jego przygoda ze Stamford Bridge mogła zakończyć się bardzo szybko – Po pierwszym sezonie pojawił się taki okres, w którym dużo myślałem. Chciałem znaleźć strefę komfortu, a tą strefą był powrót do Marsylii, gdzie byłbym jedynym napastnikiem, dla którego grał cały zespół. Odbyłem wtedy rozmowę z Mourinho, który powiedział mi coś bardzo interesującego. Mówił o piłkarzach i skierował do mnie takie słowa: „Jeśli chcesz być jedynym królem, musisz wrócić do zespołu, który gra pod Ciebie. Wróć tam. Tutaj natomiast jest 22 króli.  Więc albo zaakceptujesz taką sytuację i będziesz współpracował, albo odejdź. Wróć do miejsca skąd przybyłeś. Będziesz tam królem, a wszyscy inni będą za Tobą. 

Słowa Mourinho mocno wpłynęły na decyzję Drogby – Zrozumiałem to. Dla mnie to było wyzwanie, przeżyłem to już w Marsylii. Przyjechałem jednak do zupełnie innej drużyny, w której środkowy obrońca jest w stanie strzelić 10 lub 15 bramek w sezonie. Pomyślałem sobie wtedy: „Wow, gdzie jest moje miejsce”?

Decyzja o pozostaniu wielokrotnego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej była najprawdopodobniej najlepszą decyzją piłkarza w karierze. Didier Drogba w ponad 380 meczach strzelił dla Chelsea 164 bramki, a większość kibiców „The Blues” zapamięta do końca życia finałowe starcie londyńskiego zespołu z Bayernem w ramach finału Ligi Mistrzów.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy