Diego Costa doszedł do porozumienia z nowym klubem?!

Od początku nowego roku Diego Costa pozostaje bez klubu. Napastnik zakończył wtedy swoją przygodę z Atletico Madryt. Gdy wydawało się, że 32-latek szybko znajdzie nową drużynę, to hiszpański snajper do tej pory nie zasilił jednak żadnej drużyny. Cały czas przedstawiciele Costy rozmawiają z zainteresowanymi zespołami. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom mediów, Diego Costa osiągnął wstępne porozumienie z nowym klubem. To Benfica.

Początkowo całkiem realnym kierunkiem dla doświadczonego napastnika było Premier League. W związku z poważną kontuzją Raula Jimeneza, doświadczonego snajpera łączono m.in. z Wolverhampton. Z tygodnia na tydzień notowania Diego malały. Zaczęły pojawiać się inne możliwe kierunki dla Costy.

Diego Costa osiągnął porozumienie z Benfiką?

Jak informuje Mundo Deportivo, Diego Costa wkrótce może zostać graczem Benfiki. Według wspomnianego źródła, hiszpański napastnik osiągnął wstępne porozumienie z portugalskim zespołem. Costa miałby zarabiać w klubie z Lizbony około 3 miliony euro rocznie.

Jak na razie 32-latek nie zamierza jednak podpisywać kontraktu. Hiszpan czeka bowiem na koniec sezonu w wykonaniu Benfiki. Jeśli dojdzie to sytuacji, w której wielokrotny mistrz Portugalii nie zagwarantuje sobie udział w Lidze Mistrzów podczas sezonu 2021/2022, to Costa może odrzucić opcję dołączenia do tej ekipy.

Komentarze

komentarzy