Diego Costa wróci do Europy? Może zagrać w Serie A!

Od początku 2022 roku, Diego Costa pozostaje bez klubu. 33-latek zakończył wtedy swoją kilkumiesięczną przygodę z Atletico-MG. Choć początkowo wydawało się, że były gracz m.in. Atletico zostanie w Brazylii, to według ostatnich doniesień mediów, Costa podpisze krótkoterminową umowę z Salernitaną!

Druga przygoda Diego Costy z Atletico Madryt nie była już tak udana. Wystarczy powiedzieć, że Hiszpan strzelił raptem 12 ligowych goli przez trzy lata. Nic dziwnego, że zarząd klubu z LaLiga pracował nad rozwiązaniem umowy napastnika. Ostatecznie Diego Costa opuścił Atletico w styczniu 2021 roku, a kilka miesięcy później związał się z Atletico-MG.

Costa wróci do Europy?

Pobyt 33-latka w brazylijskim klubie był dość krótki. W tym czasie Diego Costa razem z drużyną zdołał jednak zdobyć mistrzostwo Brazylii oraz Puchar Brazylii. Od pewnego czasu snajper pozostaje bez klubu i poszukuje nowego wyzwania.

Niewykluczone, że Costa wróci do Europy. Jak twierdzi Il Mattino, Salernitana uzgodniła z hiszpańskim napastnikiem warunki kontraktu. Diego miałby trafić do zespołu z Serie A na drugą część kampanii 2021/2022. O ewentualnej współpracy zadecydują testy medyczne Costy.

Komentarze

komentarzy