Diego Costa wróci do Premier League? Są konkrety w sprawie transferu napastnika!

Każde okno transferowe nie może odbyć się bez sensacyjnej transakcji. O takiej możemy mówić w kontekście przenosin Diego Costy. Według ostatnich doniesień mediów, napastnik Atletico Madryt może wrócić do Premier League!

Niemały problem na początku sezonu 2017/2018 wykreował Antonio Conte. Włoch miał bowiem oznajmić Diego Coście w rozmowie telefonicznej, iż jego kariera na Stamford Bridge jest zakończona. Taki rozwój wydarzeń mocno ograniczył stanowisko Chelsea w negocjacjach przy ewentualnym transferze.

Ostatecznie „The Blues’ wyszli obronną ręką z tej sytuacji. Transfer zawodnika sfinalizowano już we wrześniu, a Diego Costa wrócił ostatecznie do Atletico Madryt na początku stycznia 2018 roku. Hiszpański klub zapłacił za napastnika około 55 milionów euro + ewentualne bonusy.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Z biegiem czasu, „Los Rojiblancos” zapewne żałują tej transakcji. Diego Costa zupełnie nie przypomniał napastnika z sezonu 2013/2014. Hiszpan brazylijskiego pochodzenia strzelił w drugiej części rozgrywek 2017/2018 zaledwie trzy bramki oraz zanotował cztery asysty w 15 meczach. Statystyki zawodnika w kolejnej kampanii wyglądały jeszcze gorzej. Dwa trafienia oraz dwa ostatnie podania do kolegów z drużyny idealnie obrazują poziom gry Costy w zespole.

Nic dziwnego, że zespół ze stolicy Hiszpanii może rozważyć sprzedaż napastnika w trakcie letniego okna. Najczęściej w kontekście nowego klubu Diego wymieniano ekipy z Chin. Tym razem, media sugerują, iż spore zainteresowanie wykazują zespoły z Premier League. Jak informuje Globo Esporte, Diego Costa uzgodnił już nawet warunki indywidualnego kontraktu z Wolverhampton.

Wybór akurat tej ekipy nie jest wielkim zaskoczeniem. 30-latka reprezentuje bowiem Jorge Mendes. Portugalczyk w przeszłości realizował kilka transakcji do „Wilków”. Ruben Neves, Diogo Lota, Rui Patricio czy Joao Moutinho. Wszyscy wymienieni trafili do klubu z ręki właśnie popularnego agenta.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy