Diego Costa znalazł nowy klub. Zagra poza Europą!

Od stycznia 2021 roku Diego Costa pozostaje bez klubu. 32-latek osiągnął wtedy porozumienie z Atletico Madryt w sprawie rozwiązania kontraktu. Przed kilka miesięcy doświadczony napastnik nie mógł znaleźć nowego zespołu. Wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy uległ zmianie. Według ostatnich doniesień, Costa zagra w Atletico Mineiro.

Druga przygoda Diego Costy z madryckim zespołem nie była tak udana. Wystarczy powiedzieć, że przez trzy lata były reprezentant Hiszpanii strzelił raptem dwanaście goli w LaLiga, dorzucając do tego dziesięć asyst. Słaba forma napastnika sprawiała, iż Atletico Madryt szukało rozwiązania w kwestii pożegnania snajpera. Ostatecznie Diego Costa osiągnął porozumienie z klubem i odszedł z madryckiej ekipy.

Diego Costa zagra w Atletico Mineiro!

Dość długo 32-latek szukał nowego zespołu. Początkowo wydawało się, iż Costa szybko znajdzie drużynę, a Hiszpana łączono m.in. z angielskimi ekipami. Costa najprawdopodobniej zakończył przygodę z europejskim futbolem. Jak informuje bowiem Fabrizio Romano, napastnik uzgodnił warunki dwuletniego kontraktu z Atletico Mineiro i już wkrótce przejdzie testy medyczne przed podpisaniem umowy.

Co ciekawe, w tym brazylijskim zespole występuje inny, bardzo dobrze znany napastnik – Hulk. Dwaj doświadczeni snajperzy stworzą zatem duet, który jeszcze kilka lat temu mógł siać postrach w całej Europie.

Komentarze

komentarzy