Diogo Jota zostanie zawodnikiem Liverpoolu. Ustalono szczegóły transferu!

Po sprowdzeniu Thiago Alcantary, przedstawiciele Liverpoolu bardzo szybko dopięli kolejny transfer. Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, Diogo Jota już wkrótce zostanie nowym zawodnikiem „The Reds”. Portugalski gracz ma kosztować ekipę mistrza Anglii 41 milionów funtów.

Od początku okna transferowego Liverpool rozglądał się za wzmocnieniem ofensywy. Priorytetem zespołu z Anfield był Timo Werner. Ostatecznie Niemiec nie trafił do drużyny Juergena Kloppa, gdyż więcej determinacji w kontekście sprowadzenia zawodnika wykazała Chelsea. Dodatkowo, „The Reds” niechętnie podchodzili do żądań, jakie miał Timo Werner w kontekście wynagrodzenia.

Diogo Jota trafi do Liverpoolu

Triumfator Premier League z ubiegłego sezonu nie porzucił chęci wzmocnienia ofensywy. Kolejnym wyborem Liverpool okazał się Diogo Jota. Jak informuje James Pearce z „The Athletic”, 23-latek trafi do ekipy z Anfield za 41 milionów funtów. Ta kwota może w przyszłości wzrosnąć do 45 milionów funtów, jeśli spełnione zostaną warunki zawarte w porozumieniu.

Dwie transakcje

Przenosiny Joty nie kończą interesów Liverpoolu z Wolverhampton. Ekipę „Wilków” zasili bowiem Ki-Jana Hoever, który trafi do zespołu Nuno Espírito Santo za 9 milionów funtów. Podobnie jak w przypadku Joty, kwota może wzrosnąć przy spełnieniu bonusów. W tym wypadku mowa o 4,5 milionach funtów dodatków.

„The Reds” zastrzegli sobie także zysk z tytułu kolejnego transferu Hoevera. Mowa o 15% kwoty.