Dlaczego Hazard nie zdobędzie Złotej Piłki? Belg sam sobie odpowiedział na to pytanie

Eden Hazard
Eden Hazard

W obecnym sezonie Eden Hazard trafił już 12 bramek w Premier League. Mimo takiego wyniku, niemal wszyscy są przekonani, że Belga stać na więcej. Co na ten temat sądzi sam zainteresowany?

Do tej pory skrzydłowy w swojej karierze może pochwalić się zaledwie 16 golami w jednej kampanii angielskiej ekstraklasy. To mało, zważywszy na to, jakich liczb od niego wymagali kolejni menedżerowie. Oczywiście w tym sezonie jest na dobrej drodze, aby pobić lub wyrównać to osiągnięcie. Mimo to dla 28-latka trafienia nie oddają całkowitej pracy na rzecz zespołu.

– Nie jestem samolubny. Zdaję sobie sprawę, że sposób w jaki gram, może być uznawany za słabość w dążeniu do Złotej Piłki. Tacy menedżerowie jak Mourinho, Conte, czy teraz Sarri oczekują ode mnie, że strzelę 40 lub 50 bramek w sezonie. Ale czy ja mogę to zrobić? Nie sądzę. Ludzie myślą, że jestem w stanie tego dokonać, lecz ja doskonale znam własne umiejętności.

– Lubię być „gwiazdą”, ale lubię też asystować przy bramkach kolegów. Moim celem jest pomóc zespołowi w wygraniu trofeum.

Hazard zdobył dwa tytuły Premier League w ciągu ponad sześciu lat na Stamford Bridge. Do ligowych tytułów dołożył także Puchar Ligi, Puchar Anglii oraz Ligę Europy. Wielu wierzy, że ten sezon może być jego ostatnim w Londynie.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy