Dni Ronalda Koemana w Barcelonie są już policzone?!

Kolejny rozczarowujący mecz zaliczyła Barcelona. Tym razem ekipa z Camp Nou doznała dotkliwej porażki 0:3 z Benficą. Ten rezultat mocno komplikuje sytuację „Dumy Katalonii”, gdyż w przypadku tej samej liczby punktów decydować będzie bilans meczów bezpośrednich. Wszystko wskazuje na to, iż do kolejnego meczu Ligi Mistrzów Barcelona będzie podchodzić z innym trenerem. Dni Ronalda Koemana w Barcelonie wydają się policzone.

Ze sporymi problemami musi zmagać się Ronald Koeman. Niektóre wyniki nie są jednak wytłumaczalne. Do tego grona z pewnością można zaliczyć środowy mecz z Benficą. „Duma Katalonii” przegrała na wyjeździe aż 0:3 i aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w grupie E bez dorobku punktowego, a także z bilansem bramkowym 0:6.

Koeman zostanie zwolniony?

W takich słowach tuż po porażce w Lidze Mistrzów wypowiedział się Ronald Koeman – Czuję się wspierany, bardzo wspierany przez moich graczy. A przez klub? Nie wiem. Nie mam pojęcia, co myśli Barcelona i co zadecyduje o mojej przyszłości. To nie jest w moich rękach.

Hiszpański „Sport” nie ma wątpliwości. Ronald Koeman pożegna się z posadą trenera Barcelony i może zostać zwolniony jeszcze dziś (tj. czwartek). Według wspominanego źródła, zarząd „Dumy Katalonii” przeprowadził ważną naradę, w trakcie której przeanalizowano różne scenariusze.

Faworytami do przejęcia Barcelony są Xavi oraz Roberto Martinez. W mediach przewija się także Andrea Pirlo.