Do PKO BP Ekstraklasy zawita były piłkarz Barcelony?!

Sporo dzieje się na rynku transferowym PKO BP Ekstraklasy. Oczywiście najgłośniejszym ruchem jest zakontraktowanie przez Górnik Lucasa Podolskiego. Kolejne wzmocnienie szykuje Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Beniaminek ekstraklasy zamierza sprowadzić… byłego piłkarza Barcelony. To Dmytro Czyhrynski. 

Ukraiński defensor trafił do ekipy z Camp Nou w 2009 roku. Hiszpański klub zapłacił za środkowego obrońcę 25 milionów euro. Czyhrynski nie potrafił jednak odnaleźć się w Barcelonie. Piłkarz rozegrał raptem dwanaście ligowych spotkań i po sezonie 2009/2010 wrócił do Szachtara, który zapłacił za niego o dziesięć milionów mniej niż rok wcześniej „Duma Katalonii”.

Czyhrynski trafi do PKO BP Ekstraklasy?

Po prawie pięcioletnim pobycie w Szachtarze, Dmytro Czyhrynski podpisał kontrakt z Dnipro Dniepropetrowsk, a po nieco ponad roku trafił do AEK Ateny, które reprezentował do końca ubiegłego sezonu. Aktualnie 34-letni defensor jest wolnym zawodnikiem.

Ten fakt chce wykorzystać Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, beniaminek PKO BP Ekstraklasy negocjuje z zawodnikiem warunki umowy. Przy realizacji tej transakcji z pewnością pomaga fakt, iż Mariusz Lewandowski – trener Bruk-Betu grał przez wiele lat w Szachtarze.