Dobre wieści dla kibiców Manchesteru United. Mason Greenwood na dłużej w klubie!

Sytuacja Manchesteru United w tym sezonie powoduje, iż kibice „Czerwonych Diabłów” nie mają wiele powodów do zadowolenia. Tym bardziej sympatyków tego klubu cieszyć może fakt, iż na dłużej z zespołem związał się Mason Greenwood. Młody Anglik uważany jest za wielki talent drużyny z Old Trafford!

O 18-latku zrobiło się naprawdę głośno w trakcie przedsezonowych przygotowań Manchesteru United do nowej kampanii. Napastnik strzelił bowiem po jednym golu w meczach z Leeds oraz Interem. Niektórzy kibice mogli przypuszczać, iż Ole Gunnar Solskjaer będzie wprowadzać nastolatka do pierwszej drużyny.

Tak też się dzieje. Mason Greenwood regularnie zalicza występy, czy to w Premier League, czy Lidze Europy. Co prawda w kontekście ligowych zmagań, Mason może liczyć przede wszystkim na wejścia z ławki, to w europejskich rozgrywkach czy krajowych pucharach, miejsce w wyjściowym składzie należy do Anglika. Biorąc pod uwagę wszystkie występy Masona, napastnik strzelił w tej kampanii 2 bramki.

Przyszłość Greenwooda w szeregach „Czerwonych Diabłów” rysuje się w jasnych barwach. Piłkarz przedłużył swoją obecną umowę, która będzie obowiązywać do 2023 roku. Oczywiście jak to ma w zwyczaju Manchester United, klub dołączył w kontrakcie opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

W związku z podpisaniem umowy, Mason Greenwood udzielił wywiadu dla swojego klubu – Dorastałem jako kibic Manchesteru United. Gra dla pierwszego zespołu jest zatem spełnieniem wszelkich marzeń. Zdaje sobie sprawę, że w momencie, gdy występuje w tej drużynie, reprezentuję całą akademię. Zamierzam odwdzięczyć się zaufaniem, które otrzymałem od swoich trenerów. Cały czas się jednak uczę. Wiem, że ten klub to idealne miejsce, by rozwinąć mój potencjał.

 

Komentarze

komentarzy