Dobre występy Polaków w FA Cup. Płacheta i Grosicki z asystami!

Weekend w angielskiej piłce upływa pod hasłem spotkań w FA Cup. W przypadku drużyn z najwyższych klas rozgrywkowych szanse na grę otrzymują z reguły zawodnicy, którzy niekoniecznie grają regularnie w lidze. W tym gronie jest m.in. Kamil Grosicki. Swoją szansę po kontuzji otrzymał w Norwich Przemysław Płacheta. Obaj Polacy zaliczyli dobre występy, kończąc swoje spotkania z asystami.

Już w piątkowy wieczór, gdy Aston Villa rywalizowała z Liverpoolem na ławce rezerwowych jednej z ekip mieliśmy polski akcent. Nie mówimy tutaj o Kamilu Grabarze, gdyż golkiper „The Reds” jest aktualnie na wypożyczeniu w Aarhus. W kadrze meczowej ekipy z Birmingham znalazł się 16-letni bramkarz Oliwier Zych, który ostatecznie nie zameldował się na murawie.

Asysty Płachety i Grosickiego

W pierwszych składach swoich drużyn wystąpili natomiast Przemysław Płacheta oraz Kamil Grosicki. Gracz Norwich już w 7. minucie rywalizacji przyczynił się do gola strzelonego przez ekipę „Kanarków”. Polak dograł świetną piłkę do Hugilla.

Ostatecznie piłkarze Norwich wygrali mecz 2:0 i awansowali dalej.

Gorszy od swojego młodszego kolegi z reprezentacji nie chciał być Kamil Grosicki, który również zaliczył asystę w meczu przeciwko Blackpool w Pucharze Anglii. Ostatecznie piłkarze WBA odpadli z rozgrywek po serii rzutów karnych. Swoją jedenastkę wykorzystał Grosicki.

 

Komentarze

komentarzy