Dobry mundial popłaca. Kasper Schmeichel zmieni klub?

Powszechnie uważa się, że mundial pomaga piłkarzom w realizacji transferów do wielkich klubów. W kontekście Kaspera Schmeichela słowa te mogą okazać się prawdą. Duńczyk od kilku dni łączony jest z przeprowadzką do jednego z dwóch dużych zespołów. Wszystko za sprawą zrealizowania transakcji Alissona do Liverpoolu.

Przez lata Schmeichel był kojarzy przede wszystkim ze względu na swojego ojca, legendę Manchesteru United – Petera Schmeichela. Kasper napisał swoją historię wraz z Leicester w pamiętnym sezonie 2015/2016, sięgając z drużyną „Lisów” po mistrzostwo Anglii. Duński bramkarz zanotował wtedy bardzo dobry sezon, zachowując 15 czystych kont na 38 spotkań w Premier League. Świetna postawa w lidze spowodowała, że Kasper, jak zresztą większość piłkarzy Leicester, był łączony z transferem do wielkiego klubu.

Schmeichel na przeprowadzkę jednak się nie zdecydował i pozostał na King Power Stadium. Sezony 2016/2017 oraz 2016/2018 nie były już tak udane w wykonaniu Duńczyka. Zawodnicy Leicester spisywali się już zdecydowanie gorzej, a gra zespołu wpłynęła również na wyniki samego bramkarza. Furtkę do tegorocznego transferu otworzyła bardzo dobra postawa Kaspera na mundialu, a kibicom w szczególności utkwił w pamięci występ przeciwko Chorwatom w ramach 1/8 finału mistrzostw. Schmeichel obronił wtedy jedenastkę wykonywaną przez Modricia w dogrywce, a następnie dwukrotnie nie dał się pokonać w serii rzutów karnych. Świetna postawa Kaspera nie pomogła reprezentacji w awansie do 1/4 i Duńczycy pożegnali się z mundialem.

Występ Schmeichela w Rosji oczywiście utkwił w pamięci środowisku piłkarskiemu. Temat transferu bramkarza Leicester zaczął pojawiać się przy finalizacji przeprowadzki Alissona do Liverpoolu. Kasperem są bowiem zainteresowane dwa czołowe europejskie kluby – Chelsea oraz Roma.

„The Blues” mocno wierzyli w transfer Alissona na Stamford Bridge. Klub ze  Stamford Bridge nie zdecydował się jednak na rywalizację o Brazylijczyka z „The Reds”, dlatego ten wylądował w Liverpoolu. Teraz zarząd londyńskiego zespołu musi szukać alternatywę. Jedną z nich jest wspominany Kasper Schmeichel. Duńczyk zaimponował włodarzom Chelsea, którzy cenią sobie również doświadczenie bramkarza Leicester na angielskich boiskach. Sam transfer nie powinien być trudny do zrealizowania, bowiem jeśli wierzyć mediom, zawodnik wyraził chęć zmiany otoczenia.

Za bramkarzem rozglądają się również przedstawiciele Romy. Po utracie Alissona, włoski zespół szuka godnego następcy. Wybór padł m.in. na Kaspera Schmeichela. Choć klub z Serie A z pewnością nie jest w stanie zagwarantować tygodniówki na poziomie warunków Chelsea, to Roma ma pewien atut, którym nie może poszczycić się londyński zespół – grają w Lidze Mistrzów. Schmeichel może mieć zatem przy ewentualnym wyborze klubu prawdziwy ból głowy.

Wydaje się również, że trwające okno transferowe jest ostatnim momentem na wielki transfer Kaspera. Duńczyk w listopadzie skończy 32 lata i trudno wyobrazić sobie, żeby w przyszłości był jeszcze lepszy moment na zmianę barw po tak dobrym mundialu.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy