Dodatkowe powołanie. Do kadry dołącza Karol Niemczycki!

fot. łączynaspilka

Niestety, koronawirus dopadł także naszą reprezentację. Z powodu pozytywnego testu w marcowych meczach nie wystąpi Mateusz Klich. Problemy zdrowotne ma również jeden z naszych golkiperów. Z tego też powodu powołanie do kadry otrzymał Karol Niemczycki, bramkarz Cracovii.

Jak poinformował Jakub Kwiatkowski – rzecznik prasowy PZPN, Łukasz Skorupski poczuł się gorzej oraz ma podwyższoną temperaturę, dlatego został odizolowany od reszty zespołu. W związku z zaistniałą sytuacją, Paulo Sousa zdecydował się powołać dodatkowego bramkarza.

Karol Niemczycki w kadrze

Tym golkiperem jest Karol Niemczycki. 21-latek w zeszłym roku dołączył do Cracovii i aktualnie rozgrywa swój debiutancki sezonu w PKO BP Ekstraklasie. Podczas 22 ligowych występów, Niemczycki wpuścił 27 goli, pięciokrotnie zachowując czyste konto.

Jak twierdzi Krzysztof Stanowski, innym wyborem selekcjonera był Kamil Grabara, jednakże aktualny zespół 22-latka, czyli Aarhus GF nie wyraził zgody na wyjazd. Można przypuszczać, że właśnie z tego też powodu nie brano pod uwagę kandydatury Rafała Gikiewicza.