Dogrywka w półfinale Superpucharu Hiszpanii! Real gra dalej!

Real Madryt awansował do finału Superpucharu Hiszpanii. Królewscy po dużych emocjach i dogrywce pokonali FC Barcelonę 3:2.

Wynik w pierwszej połowie otworzył Vinicius Junior przeprowadzając rajd lewą stroną. Jeszcze przed przerwą po dość kuriozalnej bramce wyrównał Luuk De Jong. W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszedł Real, tym razem za sprawą Karima Benzemy. Na 7 minut przed końcem czasu podstawowego do remisu doprowadził Ansu Fati i tym samym byliśmy świadkami dogrywki!

Fede Valverde bohaterem

Kluczową postacią w dogrywce okazał się Fede Valverde. To właśnie 23-latek wykorzystał w 98. minucie podanie Rodrygo i umieścił piłkę w siatce. Barcelona, pomimo kilku prób, trzeci raz nie zdołała już doprowadzić do remisu. W niedzielnym finale Real Madryt zmierzy się ze zwycięzca pary Atletico Madryt – Athletic.

Barcelona – Real Madryt 2:3 (po dogrywce)

0:1 Vinicius 25′
1:1 L. De Jong 42′
1:2 Benzema 72′