Dominik Szoboszlai ponownie na ustach mediów. Został bohaterem reprezentacji!

Coraz częściej w sportowych mediach w całej Europie pojawia się Dominik Szoboszlai. 20-letni pomocnik nie tylko z powodzeniem występuje w RB Salzburg, ale również, mimo młodego wieku, jest ważnym ogniwem reprezentacji Węgier. W rywalizacji z Islandią, Szoboszlai zdobył gola na wagę udział w Euro 2020.

Za sprawą zdobycia dwunastu punktów w kwalifikacjach do mistrzostw europy, Węgry załapały się na baraże o udział w tej wielkiej imprezie. W pierwszym meczu piłkarze Marco Rossiego bez większych problemów uporali się z Bułgarią. O awans na Euro, węgierscy piłkarze powalczyli w czwartek z Islandią w Budapeszcie.

Wielki comeback

Starcie obu reprezentacji dostarczyło wielu emocji. Do 88. minuty potyczki Islandia prowadziła 1:0 za sprawą bramki Gylfiego Sigurdssona. Gdy wydawało się, że Islandczycy dowiozą skromne, ale bardzo cenne prowadzenie, ostatni głos w meczu należał do gospodarzy. Najpierw gola na 1:1 zdobył Nego, a następnie, już w doliczonym czasie gry, zwycięskie trafienie zanotował Dominik Szoboszlai.

Zaledwie 20-letni gracz Salzburga otrzymał piłkę na własnej połowie boiska, a następnie popędził z futbolówką w stronę bramki rywali, popisując się indywidualną akcją.