Donny van de Beek doczeka się wielkiego transferu? Piłkarz Ajaksu ma po sezonie zmienić klub!

Donny van de Beek

Imponująca gra Ajaksu w trakcie kampanii 2018/2019 spowodowała, iż wiele czołowych europejskich ekip wykazywało zainteresowanie zawodnikami holenderskiej drużyny. Z topowymi zespołami łączony był także Donny van de Beek. Ostatecznie, podczas letniego okna transferowego piłkarz został w klubie, rozpoczynając swój kolejny sezon w Eredivisie. Niewykluczone, że rozgrywki 2019/2020 są dla piłkarza ostatnimi w Ajaksie. Według doniesień holenderskich mediów, transfer 22-latka do Realu Madryt jest ustalony!

Bramka w rewanżowym starciu z Juventusem w ćwierćfinale oraz gol w pierwszym spotkaniu półfinałowym z Tottenhamem podczas ubiegłej kampanii Ligi Mistrzów wzbudziły powszechne zainteresowanie Donnym van de Beekiem. Media spekulowały, iż takie zespoły jak Manchester United czy Real Madryt chętnie sprowadzą zawodnika w trakcie letniego okna transferowego. Jak to z reguły bywa, spekulacje nie pokryły się z rzeczywistością. Donny van de Beek został w Ajaksie, rozpoczynając kolejny sezon dla tego zespołu.

W trwających rozgrywkach, postawa Holendra również jest godna podziwu. Donny strzelił bowiem 6 goli oraz zaliczyły 4 asysty w 16 ligowych meczach. Dodatkowo, ofensywny gracz cieszył się z dwóch trafień i jednym, ostatnim podaniem do partnera z drużyny w Lidze Mistrzów. Holender jest na dobrej drodze, by rozegrać najlepszy sezon w Eredivisie pod względem liczby strzelonych bramek.

Potwierdzony transfer?

Niewykluczone, że będzie to ostatnia kampania piłkarza w lidze holenderskiej. Jak informują bowiem dziennikarze „De Telegraaaf”, kwestia transferu 22-latka do Realu została ustalona. Piłkarz ma zasilić ekipę „Królewskich” w lipcu 2020 roku, a Ajax za swojego kluczowe gracza otrzymać powinien kwotę w wysokości 55 milionów euro.

Nie jest żadną tajemnicą, iż Real Madryt poszukuje od wielu miesięcy wzmocnienia w kontekście pomocnika z ofensywnymi walorami. Klub starał się sprowadzić do Madrytu Paula Pogbę. Żądania przedstawicieli Manchesteru United wykluczyły jednak tę transakcję. Znacznie bardziej atrakcyjniejszy wydaje się transfer Donny’ego van de Beeka. Kwota 55 milionów euro za młodego zawodnika z doświadczeniem na europejskiej scenie oraz z  dobrymi statystykami w lidze może skłonić do realizacji przeprowadzki.

Komentarze

komentarzy