Donny van de Beek nie podjął jeszcze decyzji w sprawie transferu!

Donny van de Beek

Wykrusza się powoli skład Ajaksu z sezonu 2018/2019. Od jakiegoś czasu w drużynie nie ma Frenkiego de Jonga oraz Matthijsa de Ligta. W lipcu z zespołu ma odejść Hakim Ziyech, który zasili Chelsea. Kolejnym zawodnikiem bliskim opuszczenia Amsterdamu wydaje się Donny van de Beek. 22-letni Holender wyznał jednak w rozmowie z mediami, iż nie podjął jeszcze decyzji.

Ofensywny pomocnik miał swój udział w świetnym wyniku Ajaksu podczas Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. Jak wiadomo, holenderska ekipa dotarła do półfinału, przegrywając w sensacyjnych okolicznościach rewanżowe starcie z Tottenhamem. Donny van de Beek strzelił we wspominanej edycji LM trzy gole. Dwa z nich były szczególne. Jedną bramkę 22-latek zdobył w rewanżowym starciu z Juventusem, natomiast drugą w meczu z „Kogutami” w Londynie.

Nie zaskakują zatem nikogo informacje, że Donny van de Beek jest pod baczną obserwacją czołowych zespołów w Europie. Holenderskie media swego czasu informowały, iż transfer piłkarza do Realu Madryt jest już uzgodniony. Sam zawodnik w końcu odniósł się do tych doniesień.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Gracz Ajaksu oznajmił w rozmowie z magazynem „Helden”, że nic nie jest jeszcze przesądzone – Wizja gry na pięknym słońcu z pewnością jest kusząca. Nie zacząłem jednak brać lekcji hiszpańskiego. Nie powiedziałem żadnej drużynie „tak”. To wszystko jest otwarte. Wiem co mam w Amsterdamie, jestem tu uwielbiany i sam kocham Ajax. W klubie chcę czuć się dobrze nie tylko ze względu na to, że ktoś mnie chce, ale również w kontekście systemu gry zespołu. Oczywiście istotne jest także to, jaką rolę będę odgrywać. 

Holender w tym sezonie wystąpił łącznie w 37 spotkaniach. 22-latek zdobył 10 goli oraz zaliczył 11 asyst.

Komentarze

komentarzy