Dość. Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy organizuje ciekawe wydarzenie!

Mamy 2019 roku, a temat rasizmu nadal w sporcie jest obecny. Ta nieprzyjemna kwestia dotyka również piłkę nożną. Dość często możemy przeczytać w mediach o różnego typu postawach rasistowskich. Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy zamierza z tym walczyć. Organizacja stworzyła ciekawe wydarzenie.

Media społecznościowe są miejscem, gdzie użytkownicy często czują się bezkarni. Niektórzy ludzie pozwalają sobie na zdecydowanie za dużo, obrażając inne osoby przez Facebooka czy Twittera. Z takim zjawiskiem zmierzył się niedawno Ashley Young. Piłkarz Manchesteru United został obrażony w tym tygodniu na tle rasistowskim.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy zamierza z tym walczyć. Wspomniana organizacja wpadła na pomysł, by przez jeden dzień „zbojkotować” media społecznościowe. PFA ( Professional Footballers’ Association) zachęca wszystkich piłkarzy występujących w Anglii i Walii, by 19 kwietnia (piątek) od godziny 10 polskiego czasu przez całą dobę, zawodnicy nie udzielali się w żadnych social media. Cała akcja ma odbyć się pod hasłem #Enough.

Oświadczenie Związku jest następujące – Bojkot ma zademonstrować jedność piłkarzy. Jest to wezwanie do podjęcia bardziej zdecydowanych działań przez media społecznościowe i autorytety piłkarskie w odpowiedzi na wszelkie rasistowskie nadużycia zarówno na boisku, jak i poza nim.

PFA zachęca do używania wspomnianego hasztagu #Enough oraz zmiany swoich zdjęć profilowych na specjalną grafikę ukazaną poniżej

W całej akcji na pewno wezmą udział tacy zawodnicy jak Danny Rose, Chris Smalling oraz Troy Deeney. Ta trójka podczas swojej piłkarskiej kariery musiała niejednokrotnie mierzyć się z obelgami na tle rasistowskim.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy