Douglas Costa znalazł nowy klub!

 

Formalnie Douglas Costa jest jeszcze zawodnikiem Juventusu. W praktyce brazylijski gracz nie wróci już do Turynu. Według ostatnich doniesień mediów, Costa uzgodnił warunki transferu do Los Angeles Galaxy. 31-latek trafi na półroczne wypożyczenie, by następnie podpisać kontrakt do czerwca 2023 roku.

Costa trafił do Juventusu z Bayernu w lipcu 2018 roku za kwotę 40 milionów euro. Wcześniej jednak Brazylijczyk spędził sezon na wypożyczeniu w turyńskiej ekipie, rozgrywając bardzo udaną kampanię. Ofensywny gracz strzelił 4 gole oraz zanotował aż 12 asyst w 31 ligowych spotkaniach. Nic dziwnego, że Juventus zdecydował się na definitywny transfer.

Douglas Costa zagra w Los Angeles Galaxy

Po realizacji tej transakcji, Douglas Costa nie wskoczył już na ten sam poziom. W dwóch sezonach Brazylijczyk zdobył raptem 2 bramki oraz zanotował 6 asyst w Serie A. Przed sezonem 2020/2021, Douglas Costa trafił na wypożyczenie do Bayernu, a następnie do Gremio.

Jak twierdzi Fabrizio Romano, 31-latek podpisze teraz kontrakt z Los Angeles Galaxy. Najpierw ofensywny gracz spędzi pół roku na wypożyczeniu w ekipie MLS, a następnie podpisze roczny kontrakt jako wolny zawodnik.

Komentarze

komentarzy