Dramat Chamberlaina. Anglik może nie zagrać przez rok

Chamberlain (fot. goal.com)

Alex Oxlade- Chamberlain podczas zeszłorocznego, letniego okna transferowego przeżywał swój do tej pory najważniejszy moment w karierze. Anglik przeniósł się do klubu, którego trenerem jest uwielbiany przez niego Juergen Klopp. Po dobrych początkach w nowych barwach, Chamberlain odniósł pechową kontuzje, która może poważnie wpłynąć na losy jego kariery.

Ponad rok temu byliśmy świadkami prawdziwej karuzeli transferowej związanej z byłym piłkarzem Arsenalu. Chamberlain przez dłuższy czas był łączony z przeprowadzką do innego londyńskiego zespołu, Chelsea. „The Blues” praktycznie już szykowali miejsce dla Anglika, gdy na ostatniej prostej odezwali się przedstawiciele Liverpoolu. Alex długo nad wyborem się nie zastanawiał i zdecydował się na grę u boku Juergena Kloppa.

Pierwsze mecze Chamberlaina w nowej drużynie być może odbiegały od oczekiwań kibiców. Później jednak było tylko lepiej. Chamberlain zaczął dostawać od trenera coraz więcej minut na boisku, stając się powoli kluczowym zawodnikiem zespołu. Na rolę Alexa w klubie miał również wpływ transfer Coutinho do Barcelony.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Druga połowa sezonu była dla Anglika zdecydowanie lepsza, a najważniejszym momentem Alexa w sezonie był z pewnością pierwszy mecz z Manchesterem City w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Chamberlain strzelił w tym starciu bramkę, a Liverpool odniósł spektakularne zwycięstwo nad drużyną Pepa Guardioli. Mecz z Romą w półfinale LM będzie zdecydowanie inaczej zapamiętany przez Alexa. Piłkarz „The Reds” doznał poważnego uszkodzenia więzadeł krzyżowych. Kontuzja ta wyeliminowała go z gry do końca sezonu oraz uniemożliwiła mu wyjazd na mundial do Rosji.

Cała rehabilitacja związana z powrotem do pełnej sprawności może zająć Anglikowi cały sezon, co wyjawił Juergen Klopp w oficjalnym komunikacie klubu – Myślę, że teraz jest właściwy moment, by powiedzieć o sytuacji Chamberlaina. Ox nadchodzący sezon wykorzysta na powrót do pełnej sprawności i rehabilitację. 

Jest to niewątpliwie ogromna strata dla klubu z Liverpoolu. „The Reds” aktywnie jednak działają na rynku transferowym. Miejsce Chamberlaina w zespole może zająć Nabil Fekir, który od dłuższego czasu jest łączony z przeprowadzką do Anglii.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy