Sarri nie daje złudzeń Drinkwaterowi. „Wie to już od sierpnia”

Danny Drinkwater
Danny Drinkwater

Dla Danny’ego Drinkwatera ostatni czas nie jest bez wątpienia najlepszy. Na początku tego tygodnia piłkarz został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu, co ponownie nasiliło plotki o jego odejściu ze Stamford Bridge.

Przypadek 29-latka jest dość ciekawy. Drinkwater trafił do Chelsea za 35 milionów funtów jeszcze za rządów Antonio Conte, który w swoim ostatnim sezonie sporadycznie na niego stawiał. Wraz z przejęciem drużyny przez Maurizio Sarriego, sytuacja Anglika się pogorszyła i dziś zawodnik jest na peryferiach swojej drużyny.

Łącznie w tym sezonie były gracz Leicester rozegrał 30 minut – konkretnie w meczu o Tarcze Wspólnoty przeciwko Manchesterowi City na początku sierpnia, gdy Sarri nie mógł po mundialu skorzystać między innymi z N’Golo Kante. To właśnie wówczas włoski trener poinformował zawodnika, że nie pasuje do jego koncepcji i jeśli chce regularnie występować na boisku, musi poszukać sobie nowego klubu.

– Danny nie gra, ponieważ moim zdaniem nie pasuje do mojego systemu gry. Przekazałem mu tę informację w sierpniu. Docenił moją szczerość, ale postanowił zostać w klubie. Dlaczego? Nie wiem. Prawdopodobnie miał nadzieję, że zmienimy nasz system gry. Mam z nim jednak dobre relacje, ale w tej chwili nie jestem w stanie zadowolić go jako piłkarza. To trudne, lecz doskonale wiedział jaka jest sytuacja – stwierdził Sarri.

Według informacji „The Telegraph”, Chelsea latem po raz trzeci spróbuje sprzedać piłkarza pobierającego z klubowej kasy 120 tysięcy funtów tygodniowo. W styczniu tego roku Drinkwater odrzucił kilka propozycji, które nie okazały się dla niego satysfakcjonujące pod kątem finansowym.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy