Polski duet bocznych obrońców trafi do Celtiku? Mistrz Szkocji obserwuje ekstraklasę

Karbownik nowa umowa

Michał Karbownik w ostatnich tygodniach był łączony z wieloma klubami. Wśród nich pojawił się także Celtic, który od kilku lat stara się mieć oko na rozgrywki ekstraklasy. Mistrz Szkocji zainteresowanie wykazuje także Robertem Gumnym. Czy polski duet obrońców zmieni latem klub?

Celtic zainteresowany Karbownikiem oraz Gumnym

Zgodnie z informacjami „The Athletic”, klub z Glasgow stara się posiadać skautów w różnych rejonach Europy. Między innymi mowa o polskiej ekstraklasie, która jest określana jako ciekawa liga pod kątem wartości solidnych graczy. W przeszłości na Wyspy wędrowali między innymi Artur Boruc, Maciej Żurawski, a w styczniu Celtic wykupił z Jagiellonii Patryka Klimalę. Póki co napastnik nie radzi sobie najlepiej, ale niebawem może się to zmienić.

W ciągu ostatnich miesięcy klub był także zainteresowany dwoma polskimi obrońcami. Obserwowani przez nich zawodnicy to Robert Gumny i Michał Karbownik. Oczywiście są małe szanse, że Neil Lennon otrzyma obu tych zawodników za kilka miesięcy. Gracz Legii znajduje się na oku wielu ekip, a z kolei Gumny dopiero dochodzi do siebie po ciężkiej kontuzji.

Dodatkowo Celtic ma w planach spokojne okienko transferowe. Z powodu pandemii koronawirusa wpływającej na dochody, mistrz Szkocji skupi się przede wszystkim na młodych, brytyjskich piłkarzach i ich zadaniem będzie przede wszystkim poszerzenie składu.

Klimala może odetchnąć?

Możliwe jednak, że Glasgow opuści Odsonne Edouard. 22-latek ma za sobą świetny sezon, w którym zdobył we wszystkich rozgrywkach 27 bramek i zanotował 19 asyst. Jego rozwojowi przygląda się wiele czołowych europejskich zespołów.

Z pewnością byłaby to dobra informacja dla Patryka Klimali, któremu w takim przypadku odpadnie jeden z rywali do miejsca w pierwszym składzie.

Komentarze

komentarzy